Koronastava - školski projekt

KORONASTAVA – uživo i online; multidisciplinarni, nastavni i izvannastavni, edukacijsko-kulturni međupremetni cjelogodišnji projekt učenika i nastavnika II. gimnazije Osijek

Voditeljica projekta: Lidija Blagojević, prof. savjetnik

Cilj projekta: Na temelju kolektivnog, inkluzivnog, multidisciplinarnog, višemjesečnog učeničkog i nastavničkog obrazovnog istraživanja donijeti generalne zaključke o aktualnim edukacijskim iskustvima dionika obrazovnoga sustava tijekom provođenja nastavnih i izvannastavnih procesa za vrijeme trajanja pandemije COVID-19. Cilj je utvrditi učinkovite modele učenja i poučavanja tijekom nastave na daljinu, komunikacije koja se u ovom sustavu odvija bez osobnog kontakta, te vrednovanja učeničkih postignuća koje treba dati odgovor na pitanje o ostvarenosti odgojno-obrazovnih ishoda,ali i na koji način takvo vrednovanje potiče razvoj učenika.

Više o projektu pročitajte ovdje.

Projekt Koronastava u programu Slavonske televizije

Autor: Lidija Blagojević, 11. 6. 2021. 13:30

Profesor Nikola Čuraj gostovao je danas u programu Slavonske televizije gdje je predstavio naš školski projekt Koronastava.

Naš projekt u vijestima Nove TV

Autor: Lidija Blagojević, 10. 6. 2021. 21:13

Ekipa NOVE TV bila je u našoj školi i snimila prilog o projektu Koronastava.

Debata učenika 3.a razreda

Autor: Lidija Blagojević, 10. 6. 2021. 08:13

U sklopu školskoga projekta Koronastava učenici 3.a s profesoricom Mirjanom Bogdanović na satu Hrvatskoga jezika pripremili su debatu Online nastava učinkovitija je od učioničke nastave. Cilj je debate bio pokazati koje su prednosti i nedostatci online nastave u odnosu na učioničku nastavu.

Stop frame animacija

Autor: Lidija Blagojević, 9. 6. 2021. 14:23

Za zadatak iz predmeta Likovna umjetnost, učenici su trebali izraditi Stop frame animaciju.
Nakon upoznavanja sa tehnikom i svojstvima izrade stop animacije. učenici su imali zadatak izučiti  sljedeće video uratke od Jan Švankmajera do Tim Burtona.

Koronastava u svijetu

Autor: Lidija Blagojević, 8. 6. 2021. 13:42

Učenici su u sklopu  projekta istraživali kako se nastava tijekom pandemije odvijala u drugim zemljama svijeta.

Društveno istraživanje učenika 3.razreda Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Azenić, 7. 6. 2021. 10:38

U projektnom tjednu učenici 3. razreda izvijestili su o svojim iskustvima u provođenju društvenih istraživanja, te dobivenim rezultatima. Učenicu su na temelju istraživanja pripremali prezentacije, plakate, videe i videolekcije.

Esej na Engleskome jeziku pisan u virtualnoj učionici

Autor: Lidija Blagojević, 7. 6. 2021. 09:44

Prof. Miriam Goll provela je s učenicima anketu o pisanju eseja na Engleskome jeziku u virtualnom okruženju.

Videokonferencija u nastavi na daljinu - radionica

Autor: Lidija Blagojević, 7. 6. 2021. 08:06

U sklopu projekta naše škole Koronastava uživo i online organizirali smo Projektni tjedan s različitim aktivnostima. Tako smo 31. svibnja 2021. održali radionicu po nazivom Videokonferencija u nastavi na daljinu. Naravno, održali smo je online, putem platforme Teams, a sudjelovali su učenici prvih razreda.

Noć muzeja 2021

Autor: Lidija Blagojević, 7. 6. 2021. 07:44

Profesorica Tatjana Blagojević kao primjer dobre prakse u sklopu projekta Koronastava provela je s učenicima aktivnost Digitalna noć muzeja 2021.

Nastava na daljinu prije pandemije (2015./17.) vs nastava u vrijeme korone

Autor: Lidija Blagojević, 2. 6. 2021. 10:19

Profesorica Lidija Blagojević i  profesorica Vlatka Ivić, lektorica s Filozofskog fakulteta u Osijeku napravile su obrazovno istraživanje među učenicima i studentima o korištenju alata Loomen/Moodle u nastavi.

Videoloekcije u nastavi na daljinu

Autor: Lidija Blagojević, 2. 6. 2021. 10:12

Profesorica Lada Čulin sudjelovala je u projektu i-nastava,  projektu MZO-a u sklopu kojeg je izrađivala video lekcije po temama/tjednima/mjesecima za nastavni predmet Latinski jezik.

Prve dvije faze projekta predstavljene Nastavničkom vijeću II. gimnazije Osijek

Autor: Lidija Blagojević, 16. 4. 2021. 10:10

Na Nastavničkom vijeću 2. gimnazije Osijek 13. travnja 2021. predstavljene su prve dvije faze projekta kako bi rezultate istraživanja nastavnici  mogli primijeniti u svojoj online nastavi.

Projektni materijali za preuzimanje

Opis projekta

Predstavljanje rezultata projekta

Učenici i studenti u online nastavi nekad i sad - predstavljanje obrazovnog istraživanja - Lidija Blagojević, prof. i Vlatka Ivić, lektor

Videolekcije u nastavi - Lada čulin, prof.

Digitalna noć muzeja - Tatjana Blagojević, prof.

Videokonferencija u nastavi na daljinu - Egidija Kardum, prof.

Esej na Engleskome jeziku pisan u virtualnoj učionici - Miriam Goll, prof.

Koronastava u svijetu - Mirna Kurtović, prof. Anita Kopić, prof. Mirela Šarić, prof.

Stop frame animacije - Tamara Meščić, prof.

Debata učenika 3. a razreda - Mirjana Bogdanović, prof.

Raspored sati koji vrijedi od 14. do 18. lipnja

(raspored je zrcalan, 3. razredi su prijepodne, a 1. i 2. poslijepodne)

Raspored sati koji vrijedi od 7. do 11. lipnja 2021.

(raspored je zrcalan, 3. razredi su prijepodne, a 1. i 2. poslijepodne)

Raspored sati koji vrijedi od 22. veljače 2021.

Zaštita djece

Publikacije HAKOM-a vezane uz zaštitu djece na Internetu dostupne na poveznici

Video sadržaj "Kako zaštiti djecu na internetu" je dostupan na poveznici

https://www.youtube.com/watch?v=zXxXfCbW0ss .