Aquarium Pula 2016.

Autor: Lidija Blagojević, 17. 5. 2016.

UČENICI DRUGIH RAZREDA U TRODNEVNOJ „PLAVOJ ŠKOLI“:ponovno na terenskoj nastavi

Ove godine nastava je održana , već osmu godinu za redom , od 5.05. do 7.05. 2016. U pratnji profesora Ljubice Verner, prof. , Ljerke Šostarec, prof. Romine Tomas Grđan, prof. Sandre Maček, prof. Inje Dorić, prof. te Nives Merčep, prof.

Tri dana terenske nastave iz područja biologije i kemije učenici su proveli u Aquariumu Pula gdje su kroz različite  radionica  spoznali drugu stranu biologije i kemije od one prikazane u udžbenicima.

Radom u četiri grupe i njihovom zamjenom , učenici su prolazili radionice iz biologije ( istraživanje biljaka i životinja Jadranskoga mora, seciranje morske mačke...), kemije ( upoznavanje fizikalno-kemijskih svojstava  našega mora, abiotički čimbenici, dokazivanje iona prisutnih u morskoj vodi...), rad na obali ( skupljanje morskih organizama te njihovo određivanje, proučavanje biljnog svijeta ... ), vožnja brodom, izvlačenje mreže i analiza ulovljenih organizama, te obilazak i razgled AQUARIUMA.

Posljednji dan boravka u Puli uslijedio je i odlazak u NP Brijuni.

Osim istraživačkoga rada, učenici su poslijepodne imali vremena i za obilazak Pule i uživanje u njenim ljepotama. Nezaobilazan je bio posjet amfiteatru i centru Pule koji odiše starinama.

Na kraju treba naglasiti kako je ovo još jedna od uspješno odrađene terenske nastave na zadovoljstvo, kako učenika, tako i profesora.

Do slijedeće godine.....

Raspored sati za 2018/2019.

* npr. ponedjeljkom 1. sat ujutro 1.c ima matematiku
koju im predaje V. Krljar smiley