Erasmus + Znanjem do razvoja – Treća aktivnost

Autor: Vera Malinović, 10. 2. 2016.

Osmišljavanje inovativnog načina digitalne promocije osječke Tvrđe u turističke svrhe, osmišljavanje koncepta za mobilnu aplikaciju i osmišljavanje sadržaja mobilne aplikacije ili ukratko, osmišljavanje programa/projekata/ponude kulturnog turizma Zaboravljena Tvrđa –  zahtjevi su treće aktivnosti projekta Erasmus+.

Kao što je poznato, učenici 3. c razreda naše škole su uspješno završili prve dvije aktivnosti vezane uz projekt, a zatim se neumorno bacili na rješavanje treće. Glavno pitanje ove aktivnosti je - Kako promovirati Tvrđu njenim posjetiteljima?

Svrha  zadatka je promocija Tvrđe, razvoj novih digitalnih rješenja, napredno korištenje IT u promotivne svrhe, unapređenje sustava informiranja o turističkoj ponudi u Tvrđi, prilagodba svjetskim turističkim trendovima u načinu komunikacije te poticanje lokalne sredine na razvoj, kreativnost i inovativnost. Korisnik je CroCulTour i Giftonaut. Učenici su sudjelovali na radionici gdje im se prestavila gđa Jesenka Ricl, predsjednica, u ime CroCulToura te na radionici gdje su im mentori Leo Vinković i Feđa Ivanšić prestavili Studio 33.

Na tim dvjema radionicama su učenici dobili detaljnije upute što i kako bi trebalo raditi, zašto i zbog koga. Rok za predstavljanje radova učenika i kraj treće aktivnosti planira se krajem veljače. Nadamo se da će i ovu aktivnost učenici i profesori riješiti uspješno, kao i dvije prethodne. Sretno!

Ukupno: 195527

« Lipanj 2017 »