Čestit Božić!

Autor: Amra Hodžić, 24. 12. 2013.

Neka svjetlo Božića osvijetli vaš dom. Neka vam pjesma anđela razgali dušu. Neka mir ispuni svaki kutak svijeta. Neka vam dijete Isus raširi ručice. Ispunite glavu radosnim mislima, srce pomirljivošću, dobrotom, radošću, ljubavlju, usta smijehom i sve će opet biti dobro.

Božić najbolje doživimo kada nam je ljubav najvažnija. Božić bi trebao biti obiteljski blagdan kojega provodimo sa svojima voljenima.  Božić je vrijeme slavlja, ali njegovo je značenje mnogo veće od toga. Božić je Isusov rođendan. To je doba za slavlje najvećega dara koje je čovječanstvo ikad dobilo. Možete li sada jedan trenutak posvetiti Isusu u čast njegova rođendana?! Možete li stati kako bi ste mu se zahvalili za njegovu ljubav i razmislili kako i Vi možete podijeliti više ljubavi i proširiti je kroz svijet?

Božić je uvijek kada ljubimo bez računa, kada nastojimo unijeti mir tamo gdje je razdor, kada gradimo mostove nad provalijama, kada priznajemo da trebamo drugoga. Božić je uvijek kada u tami zla upalimo svjetlo istine, kada u žalosti nekoga utješimo, kada siromaha pomažemo, kada klonule podignemo. Božić je uvijek kada u mudrosti odabiremo dobro, kada razumno sa svima živimo, kada marljivo stječemo  znanje, kada dobar savjet dajemo i primamo. Božić je uvijek kada s Isusom želimo biti marljivi, kada živimo ono što Bog želi, jer Isus je zato došao i dolazi.

ČESTIT BOŽIĆ I SRETNA NOVA 2014. GODINA!