Najbolji esej iz Hrvatskoga jezika napisala učenica naše škole

Autor: Lidija Blagojević, 24. 6. 2010.

IVANA KRZNARIĆ IZ OSJEČKE DRUGE GIMNAZIJE, NAJBOLJA IZ HRVATSKOG

Ivana Krznarić, učenica 4.c razreda, jedna je od nekolicine učenika u Hrvatskoj koja je napisala najbolji esej iz hrvatskog jezika. Za esej je dobila maksimalan broj bodova, a ukupno je sve testove hrvatskog jezika riješila s postotkom od 97 posto i samo joj je tri posto nedostajalo da dosegne magičnu brojku 100. Maksimalni je broj bodova koji se mogao dobiti iz hrvatskog jezika 160, a Ivana je dobila 155 bodova. “Prezadovoljna sam, nisam to očekivala i veoma sam ugodno iznenađena”, priča presretna Ivana.
Za svoj uspjeh zaslužnom smatra i mentoricu, prof. Mirjanu Bogdanović, koja je sa svojim učenicima još od prvog razreda vježbala pisanje eseja. Uz to, njezin je razred ove godine jedan od najboljih prema ukupnom uspjehu na državnoj maturi i to u hrvatskim razmjerima, a prošle su godine bili prvi u Hrvatskoj na probnoj maturi.
- Znanje koje sam stekla u svojoj školi pomoglo mi je da ostvarim tako dobar rezultat, kao i moja velika ljubav prema knjizi i čitanju. Zbog toga želim upisati neki fakultet vezan uz hrvatski jezik i književnost, primjerice komparativnu književnost i povijest u Zagrebu ili neku sličnu kombinaciju na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Jer, hrvatski i povijest su mi najdraži predmeti - priča Ivana.
- Svi učenici su dobili jednako znanje, ali Ivana je uložila više truda od ostalih i tu je tajna njezinog uspjeha - objašnjava mentorica Bogdanović. Dodaje kako je esej veoma zahtjevna forma i biti prvi u Hrvatskoj iz eseja izniman je uspjeh. Uz Ivanu, izvrstan rezultat iz hrvatskog jezika postigli su učenici Mateo Grigić, Lucija Pongrac i Anamarija Mehić, koje su pripremali prof. Bogdanović i prof. Kristina Bajus.

Izvor: www.glas-slavonije.hr