Dočekali smo njemačkog veleposlanika

Autor: MAGDALENA KOZIĆ, 30. 4. 2009.

Naša gimnazija je, kao predstavnik škola sa DSD programom, 28. travnja svečano dočekala njemačkog veleposlanika, dr. Fischera.

Uz prikladan program, koji je započeo 27. travnja u našoj Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici, izrazili smo dobrodošlicu dr. Fischeru, njemačkom veleposlaniku. Gospodin Fischer je svečano otvorio izložbu koju je izričito za ovu prigodu pripremio Donauschwäbisches Zentralmuseum.

Naša gimnazija, zajedno sa I. gimnazijom Osijek, te gimnazijom A.G. Matoš iz Đakova, imala je čast izraziti mu dobrodošlicu u ime škola s DSD programom.

Konferencija koja se održla u arheološkom muzeju u Tvrđi, bila je bogata pjesmom, glumom, sviranjem. Iz programa kojeg smo pripremili gospodinu Fischeru ponosno izdvajamo našu talentiranu Sonju Washington, koja nas je sve, kao i uvijek, šarmirala svojim glasom, ali i naše glumce školske dramske skupine koji su prezentirali dvije scene iz predstave "Moderne Kabelle und Liebe".

Dirnule su nas riječi veleposlanika koji je u svom govoru istaknuo važnost njemačkog jezika za Hrvatsku, buduću članicu Europske unije, te i činjenicu kako je svjestan truda i rezultata naše škole. S ponosom je, 28.4.2009. godine, naša kola – II. gimnazija Osijek, službeno proglašena "partner školom", u ime njemačkog veleposlanstva.
Puni ponosa nakon dodjele ovakve titule, sa još više volje i žara, pristupamo tom svjetski važnom jeziku.

A već danas učenici DSD programa naše škole putuju u Njemačku, Belgiju te Nizozemsku, u okviru projekta „Studieren in Deutschland“. Tamšnji će se studenti i profesori sa raznih europskih veleučilišta ukazati našim učenicima koliko im se isplati poznavanje njemačkog jezika, kao i posjedovanje DSD certifikata (diplome).