Ena i Iva osvojile zlatnu medalju

Autor: Zrinka Vukojević Tomašić, 5. 5. 2008.

Učenice Ena i Iva Pritišanac sudjelovale su na Međunarodnoj olimpijadi iz biologije u Ukrajini te su osvojile zlatnu medalju...

Izvrsnost mladih Osječana još jedanput je zabljesnula. Sestre Iva i Ena Pritišanac, maturantice Druge gimnazije, prošloga su tjedna na Međunarodnoj olimpijadi iz biologije održanoj u Ukrajini osvojile zlatne medalje i prvu nagradu. Dokaz je ovo da natjecateljski duh mladih Osijeka daje dobre rezultate. Među tristo učenika iz petnaest svjetskih zemalja, projekt na kome su radile sestre Pritišanac po ocjenama stručnog žirija sastavljenog od stručnjaka prirodnih znanosti iz cijeloga svijeta – ocjenjen je najboljim. Ena kaže da se odlasku na Olimpijadu nadala još od osnovne škole, a na projektu prezentiranom u Ukrajini radile su cijelu školsku godinu. Uspjeh je zajednički, no Iva kaže da bez natjecateljskog duha između samih sestara do ovakvih se sjajnih otkrića i rezultata ne bi došlo. Iako će studij razdvojiti samim rođenjem povezane sestre, nadaju se da će se suradnja po pitanju znanvstvenog istraživanja nastaviti i nakon završenog školovanja. Ena će studirati medicinu u Njemačkoj a Iva, kako sama kaže u svojoj domovini, na Prirodno matematičkom fakultetu u Zagrebu.

Čestitam "Molekuli"  i njihovoj mentorici Ljubici Verner, prof.

Razrednica 4. b. razreda

Izvor: Gradski radio Osijek