Mi prvi i idemo na državno!

Autor: MLADEN MILIĆ, 28. 2. 2008.

Članice ekipe II. gimnazije Osijek pobjednici su biskupijskog (međužupanijskog) natjecanja iz vjeronauka i putuju na državno natjecanje u Varaždin

"Lako je vama pobijediti kad ste se pripremali!", bio je "u pol zbilje, u pol smijeha" komentar jednog vjeroučitelja na briljantnu izvedbu naših učenica Ivane Pušić (4.a), Jelene Budimčić (3.b), Doris Porić (4.c) i Ane Kišurek (4.a) na međužupanijskom natjecanju iz vjeronauka za srednje škole, održanog 27. veljače 2008. godine u gimnaziji "A.G. Matoš" u Đakovu. Sati i sati priprema rezultirali su apsolutno zasluženim 1. mjestom između 23 srednje škole i plasmanom na državno natjecanje u Varaždinu. Tamo ćemo predstaviti našu školu, grad Osijek i Đakovačku i Srijemsku biskupiju i, nadamo se, ostvariti vrlo dobar plasman. Ostatak vijesti prenosimo sa službene web stranice Đakovačke i Srijemske biskupije i sa IKA-e. E, da! odgovor na primjedbu onog vjeroučitelja: "Pa samo se dobrom pripremom može ostvariti dobar rezultat!" "Uručivanje priznanja i poklona upriličeno je u Središnjoj biskupijskoj i fakultetskoj knjižnici gdje je ekipe, mentore te članove prosudbenih povjerenstava pozdravila s. Lucila. Istaknula je kako je iz godine u godinu sve više prijavljenih ekipa na vjeronaučnim natjecanjima u Đakovačkoj i Srijemskoj biskupiji «što govori o tome da vjeronauk nije strano tijelo u školi i nije opterećenje. Vjeronauk je dobrodošao među svima vama», rekla je s. Lucila i poručila: «Najbolji rezultat bit će taj da to što ste naučili primijenite u vlastitom životu». Priznanja i poklone učenicima su uručili biskup Hranić, s. Lucila, članica Državnog povjerenstava za vjeronaučno natjecanje, vjeroučiteljica Emilija Dodig i član Biskupijskog povjerenstva za vjeronaučno natjecanje srednjih škola, vjeroučitelj Dario Kustura. Završnu riječ uputio je biskup Hranić koji je izrazio zadovoljstvo održanim natjecanjem te najboljim ekipama zaželio uspješan plasman na predstojećem državnom natjecanju u Varaždinu."