p.s. Pokreni solidarnost!

Autor: Ivana Pazaver, 5. 6. 2024.

I ove smo školske godine nastavili dobru suradnju s Centrom za mirovne studije iz Zagreba i sudjelovali u Erasmus+ projektu p.s. Pokreni solidarnost!/Solidarity iz About Youth!. Učenici drugih razreda II. gimnazije Osijek na nastavnim satima geografije i satima razredne zajednice bavili su se temama rasizma i diskriminacije, kao i klimatskih promjena, ženskih prava i mentalnog zdravlja. Glavni je cilj aktivnosti bio razvijati kritičko mišljenje i građansku kompetenciju učenika_ca kroz teme koje su sami odabrali kao važne te aktivan doprinos pokretanju dijaloga o njima u svojim lokalnim zajednicama.

S tim smo ciljem obilježili Međunarodni dan eliminacije rasne diskriminacije 21. ožujka slanjem razglednica s porukama solidarnosti svojim sugrađankama i sugrađanima (Međunarodni dan eliminacije rasne diskriminacije obilježava se u spomen 69 ubijenih i mnoštvo ranjenih prosvjednika koji su se svojim solidarnim djelovanjem borili protiv apartheida u Južnoj Africi). Tako smo se priključili učenicima iz Šemovca, Božjakovine, Rijeke, Zaboka, Zagreba, Pakraca, Daruvara, Pleternice, Druškovca, Donje Stubice, Desinića, Lobora, Slavonskog Broda, Opatije, Čabra i Delnica koji su svojim sugrađanima poslali misli o solidarnom djelovanju u kontekstu različitih aktualnih svjetskih izazova. Nadamo se da će 1250 učenika i učenica iz 24 osnovne i srednje škole diljem Hrvatske potaknuti građane na razmišljanje i solidarno djelovanje u društvu. Pokrenimo solidarnost!

Projekt su vodile profesorice Ivana Pazaver i Inja Dorić Horvat.

Ukupno: 720665

« Kolovoz 2024 »