Međunarodna godina šuma

Glavna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 2011. Međunarodnom godinom šuma s ciljem podizanja svijesti o održivom upravljanju, očuvanje i održivom razvoju svih tipova šuma. Sve države članice pozivaju se da tijekom 2011. godine na međunarodnoj i nacionalnoj razini sudjeluju i organiziraju niz događanja i aktivnosti kojima bi se obilježila  Međunarodna godina šuma, a sve zajedno s ciljem širenja svijesti i edukacije javnosti o dobrobiti koje šumski ekosustavi daju cijelom planetu te svim segmentima čovjekova života.
Na ovoj stranici pogledajte kako smo u našoj školi obilježili ovu značajnu godinu.

Projekt "Okoliš gradi mostove" 1. dio

Autor: ZVJEZDANA Penava Brekalo, 13. 5. 2011.

U prvom dijelu projekta "Okoliš gradi mostove" učenici 2. c i 2. b razreda boravili su u Berlinu.

Učenica Lucija Kristić ovako je izrazila svoje dojmove:

Okoliš gradi mostove“ je projekt zahvaljujući kojem sam zajedno sa svojih sedamnaest vršnjaka i dvije profesorice otputovala u Berlin. Na tjedan dana sam postala dio obitelji svoje Berlinske vršnjakinje.

U proteklih tjedan dana upoznata sam s jednim drukčijim, no pozitivnim pokretom vezanim uz održivi razvoj. Smatram da bi organizacije poput LOHAS-a trebale biti bolje promovirane. U današnjem svijetu pojam iskorištavanja energije sa sobom donosi mnoge probleme. Ljudi bi trebali više pozornosti obraćati na alternativne načine iskorištavanja energije i na organizacije poput LOHAS-a. Osim zadanih tema za članke u ovom projektu mi se također svidjela činjenica da sam tjedan dana živjela kao što žive moji vršnjaci u Berlinu. Obitelj Königer me vrlo ljubazno primila u svoj dom. Uočila sam velike razlike u prehrani, no također i u samom načinu života tj. dnevnom ritmu.

Ovo putovanje je za mene bilo jedno vrlo bogato iskustvo. Iznimno mi je drago što sam bila dio projekta „Okoliš gradi mostove“! Zasigurno će mi ostati u lijepom i vedrom sjećanju!"
                                                                           Lucija Kristić, 2. c

Više o projektu možete saznati u priloženim dokumentima! Fotografije pogledajte u Foto galeriji.

Priloženi dokumenti:
dojmovi.zip (17.44 KB)