NOVI DSD PROJEKT!

Autor: MAJA RAVLIĆ, 27. 10. 2008.

"Musik in deutscher Sprache" , "Glazba na njemačkom jeziku"

I ove školske godine započeli smo projekt u sklopu DSD nastave. Podsjećamo Vas kako je naš prošlogodišnji projekt (s njemačkom stipendisticom Anikom Grützmacher) otputovao u Stuttgart. Ove godine s učenicima profesorice Miriam Goll, 3. c. i d. razreda, na projektu radi Boschov stipendist Matthias Göller.

Cilj ovogodišnjeg projekta pod imenom "Musik in deutscher Sprache" je izraditi časopis čiji će urednici biti upravo učenici. U časopisu će se nalaziti obrade raznih hitova na njemačkom jeziku, komentari učenika, top-liste pjesama, povijest različitih njemačkih bendova i izvođača.

Projekt je financiran od strane Institucije Robert Bosch, u okviru programa "Međunarodno razumijevanje čini školu".

*

Auch dieses Jahr gibt es wieder ein DSD - Projekt an unserer Schule. Im letzten Jahr haben wir ein Projekt mit der Praktikantin Anika Grützmacher gemacht, das in Stuttgart präsentiert wurde. Diesmal arbeiten die Schüler des DSD - Kurses 3. c/d von Professorin Frau Goll zusammen mit dem Stipendiaten Matthias Göller am Projekt.

Das Projekt heißt "Musik in deutscher Sprache" - "Glazba na njmačkom jeziku" und das Ziel ist ein Musikmagazin zu erstellen. Die Schüler sind die Redakteure dieser Zeitschrift.

Das Projekt wird finanziell unterstützt von der Robert Bosch Stiftung im Rahmen des Programms "Völkerständigung macht Schule".