Talijani iz 3. d osvojili nagradu

Autor: ANA BIZJAK VALDIN, 4. 11. 2011.

Razred 3.d (odnosno 12 učenika tog razreda koji uče talijanski kao drugi strani jezik) sudjelovao je na natječaju L'Italia: 150 anni e oltre... raspisanog povodom obilježavanja 150. obljetnice ujedinjenja Italije od strane Talijanskog instituta za kulturu u Zagrebu.

Zadatak za srednje škole bio je odabrati 15 slova talijanske abecede, svakom slovu pridružiti predmet, osobu ili događaj koji najbolje opisuju zadnjih 150 godina talijanske povijesti, kratko opisati svakoga od njih te napraviti power point dokument. Rezultati natječaja trebali su biti objavljeni nakon desetak dana, ali smo ih zapravo čekali skoro tri tjedna. Da budem iskrena, nismo mi samo sjedili i čekali nego su učenici nestrpljivo ispitivali mene, a ja Talijanski institut (već sam i sanjala da smo osvojili treću nagradu u vrijednosti od 600 kn i dogodilo se upravo to J).  Napokon, u srijedu 02. studenoga, prvoga dana u školi nakon kratke pauze koja je svima dobro došla, saznali smo rezultate pa smo i malo vrištali od sreće. Zbog svog sna koji se obistinio počinjem sumnjati da je moj muž možda i u pravu kad me naziva vješticom.  Isplatilo se čekati, ali prije svega isplatilo se sudjelovati! Vrijednim učenicima 3.d sada preostaju samo slatke muke – kako potrošiti osvojeni iznos?

U nastavku navodim imena učenika koji su sudjelovali u ovom projektu, a u privitku možete pogledati i njihov rad (sigurna sam da će biti zanimljiv i onima koji ne uče talijanski jezik):

Marina Bertović

Matea Borovec

Luka Jozo Fistrić

Dorotea Horvat

Meggie Marcić

Bea Mihaljević

Ema Rogar

Dorotea Roso

Ariana Sigmund Veočić

Sabina Sukalić

Andrea Šmider

Doroteja Tolić

Još jednom vam svima od srca čestitam! Bravo 3.d!

U prilogu pogledajte nagrađenu prezentaciju.

Priloženi dokumenti:
talijanski_projekt_II_gimnazija.pdf (2.20 MB)