Razredni ispit - strani jezik

Autor: MIRTA FAKTOR, 25. 1. 2010.

Obavijest o polaganju stranih jezika u okviru obveznoga dijela državne mature

Učenici u sklopu obveznoga dijela državne mature mogu polagati strane jezike koje su učili kao obvezne, izborne ili fakultativne tijekom četverogodišnjega srednjeg obrazovanja te strane jezike koje su učili izvan srednje škole.Ukoliko su učenici određeni strani jezik učili izvan srednje škle, a žele ga polagati u sklopu obveznoga dijela državne mature, polagat će razredni jezik iz toga stranoga jezika u matičnoj školi kako bi se ocjena mogla unijeti u svjedodžbu završnoga razreda.Provedbu i postupak polaganja razrednoga ispita potrebno je organizirati u matičnoj školi do 28.siječnja 2010.godine.Ako u matičnoj školi ne postoji nastavnik koji provodi nastavu i nije u mogućnosti provesti razredni ispit iz određenoga stranoga jezika,polaganje razrednoga ispita iz toga jezika bit će organizirano u suradnji sa srednjom školom koja provodi nastavu iz toga stranoga jezika.Ako učenik nije uspješno položio razredni ispit iz određenoga stranoga jezika, onda ga ne može odabrati i polagati u sklopu obveznoga dijela državne mture, nego samo kao izborni predmet u okviru ispita državne mature odnosno u izbornome dijelu državne mature učenik može prijaviti i polagati bilo koji strani jezik bez obzira što ga tijekom školovanja nije učio kao obvezni, izborni ili fakultativni predmet.Ako u našoj školi ima učenika koji žele polagati prema ovome naputku, molim vas, obvezno mi se sutra javite (26.1.2010.). U školi sam od 14.00 do 17.00.