Projekt Pula 2017.

Autor: Lidija Blagojević, 19. 5. 2017.

Naša škola s ponosom može reći kako je već 9. godinu za redom sudionik Projekta Pula te svake godine iznova oduševljava učenike i profesore svojim neprestanim napretkom i razvojem. Projekt je osmišljen u obliku projektne nastave namijenjene svojevrsnoj dopuni gradiva koje učenici obrađuju na nastavi biologije i kemijje u drugom razredu gimnazije

Cilj je projekta približiti učenike i upoznati ih s biologijom Jadranskog mora te omogućiti učenicima da pobliže upoznaju gradivo koje su tijekom drugog razreda već naučili. Projekt Pula kreativan je način da učenike naše škole zainteresira za važnost Jadranskog mora, njegovog biljnog i životinjskog  svijeta i pokaže im drukčiji pristup nastavi. Projekt dijjeli učenike po grupama te im kroz trodnevni posjet Puli omogućuje nastavu kroz interaktivne radionice u praktikumu, akvariju, na plaži ili na brodu. Učenici će upoznati raznolikost živog svijeta te mu pristupiti na jedinstven način u prirodnom okruženju. Škola i profesori biologije i kemije zadovoljni su razvojem projekta i vjeruju kako će iz godine u godinu samo i napredovati. Učenici su izrazito zadovoljni iskustvom i novim znanjem stečenim u Puli, pristup nastavi kakav im je tamo omogućen ne mogu u potpunosti ostvariti u Osijeku, stoga su zahvalni za ovu priliku koju naša škola već godinama pruža učenicima. Odlazak u Pulu studijsko je putovanje koje učenicima pruža nova iskustva na zabavan i kreativan način. Učenici nikada nisu bili razočarani, a profesori i znanstvenici u akvariju bili su uvijek zadovoljni njihovim radom i interesom.

Projekt iduće godine obilježava svoju 10. godinu i nadamo se da će i ona biti obilježena jednako velikim odazivom učenika te oduševiti još jednu generaciju mladih biologa i kemičara. Riječi su prof. Ljerke Šostarec, profesorice koje je prije 9 godina uz pomoć profesorice Verner i profesora Pirića ovaj projekt i započela: ,,Uspijemo li ovim projektom potaknuti barem jednog budućeg mlladog biologa ili kemičara, naš cilj je ispunjen.’’ Smatramo da je ovaj cilj doista ispunjen jer su za biologiju i kemiju zainteresirali ne samo jednog učenika već i cijelu generaciju učenika kojima je ovaj projekt bio jedinstvena i nezaboravna prilika koje će se zauvijek sjećati.

Ukupno: 205882

« Kolovoz 2017 »