English All Around: pomeli konkurenciju!

Autor: Lidija Blagojević, 28. 3. 2017.

Učenici naše škole pokupili nagrade u svim kategorijama te čak 9 ukupnih nagrada na Festivalu English All Around 2017. godine!

Na dosadašnjem festivalu English in Action, koji se godinama održavao u Zagrebu, učenici naše škole oduvijek su bili iznimno uspješni, međutim, ove je godine zbog organizacijskih problema, na žalost mnogih, festival nije organiziran.
Naime, na našu sreću i na sreću škola diljem Hrvatske, u pomoć je uskočila Privatna Umjetnička Gimnazija u Zagrebu te je pokušala oživjeti taj festival pod nazivom English All Around: Celebrating Passion for English.
Festival je održan 25. i 26. 3. te je ugostio škole iz cijele Hrvatske. Forma natjecanja je srodna dosadašnjem English in Actionu, te su profesori i učenici volonteri PUG-a dali sve od sebe kako bi nam osigurali što bolji boravak i ugodnu atmosferu. Naši su učenici na festivalu pokupili brojne nagrade, čak njih 9 te su u potpunosti pomeli konkurenciju u svim kategorijama natjecanja.
Ivana Bošnjaković (2.a), osvojila je treće mjesto u kategoriji Spelling (Sricanje), Sven Hladek (1.b) i Stela Lara Tenšek (1.a), osvojili su prvo i drugo mjesto u kategoriji Speaking (Debata), a Borna Kufner (2.e), osvojio je prvo mjesto u kategoriji Story (Priča) i Nagradu Publike za svoju priču Mission: London.
Prvo mjesto pokupili su i David Gašo (2.c) te Mihael Batrnek, Juraj Bohm i Karlo Čavlović (1.d) u kategoriji Drama (Predstava), sa svojim mjuziklom Life on Mars? - te su pohvaljeni za svoju originalnost i interpretaciju teme natjecanja koja je bila samoodrživi turizam koju su dečki prenijeli na Mars.
Spot za pjesmu The Tourist koju su napisali i snimili David Gašo (2.c), Antun Zlomislić (4.c) i Bruno Radovanović (2.b) te režirala Dorotea Rosić (4.c), osvojio je drugo mjesto u kategoriji Music (Glazba), ali i Nagradu Publike kao najomiljeniji glazbeni uradak gledatelja.
Najveću nagradu večeri osvojili su upravo David Gašo i Dorotea Rosić u kategoriji Filma.
 Prvo je mjesto pripalo njihovom filmu Osijek in Detail te su pozvani na međunarodni Four River Film Festival u Karlovcu na kojem je naša škola bila nominirana i sudjelovala i prošle godine.
Boravak u Zagrebu naše je učenike obilježio nezaboravnim provodom, izvrsnom organizacijom i atmosferom te nizom pobjeda i nagrada. Nadamo se da će učenici nastaviti neumorno raditi na novim pothvatima i postići mnoge druge uspjehe na daljnjim natjecanjima i festivalima jer kako kažu, ne namjeravaju se zaustaviti!

Ukupno: 195527

« Lipanj 2017 »