ČESTITAMO NATJECATELJIMA IZ HRVATSKOGA JEZIKA I LIDRANOVCIMA

Autor: Lidija Blagojević, 4. 3. 2016.

IMAMO DVA ŽUPANIJSKA PRVAKA IZ HRVATSKOGA JEZIKA!!!
Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održano je u II. gimnaziji 4. ožujka 2016. godine. Natjecalo se 56  učenika iz Osječko-baranjske županije i to 15 učenika prvih razreda, 16 učenika drugih, 15 trećih te 10 učenika četvrtih razreda. Ukupan broj bodova u svakoj je kategoriji bio 90.

Učenica prvog razreda Matea Arambašić zauzela je 9. mjesto (66 bodova). Mentorica joj je profesorica Mirjana Bogdanović.

U kategoriji drugih razreda Helena Segetlija je druga (73 boda),  Laura Mazur treća (70 bodova), Andrea Mazur  (68 bodova)  četvrta,  Tea Tramišak (57 bodova) sedma, a  Jelena Samac (50 bodova) deseta. Laurina, Andreina i Teina mentorica je profesorica Kristina Bajus, a Helenina i Jelenina profesorica Mirjana Bogdanović.

U kategoriji trećih razreda natjecale su se Nika Šimić i Ivana Arambašić. Objema je mentorica profesorica Kristina Inhof.  Nika Šimić dijeli prvo mjesto (81 bod), a  Ivana Arambašić ima 63 boda i zauzela je 11. mjesto.
Učenik četvrtoga razreda Nenad Lastavica s osvojena 82 boda zauzeo je prvo mjesto, a mentorica mu je profesorica Valerija Karačić.

VIŠE NEGO USPJEŠNI LIDRANOVCI

U Našicama je 3. ožujka održana županijska smotra Lidrana, a naši su učenici još jednom pokazali kreativnost u literarnom, novinarskom i dramskom izrazu. Dramci naše škole od članova Povjerenstva nisu mogli čuti ni jednu zamjerku na svoju predstavu. Dramsko-scensku igru Zbilja izvrsno su odigrali Verena Nađ, Ema Brkić, Antonio Čičić, Nikola Radoš, Martin Hengl, Antun Zlomislić, Toni Kulić, Matej Sudarić, Nadja Lazić i Dorian Vrtačnik. Mentorica im je Ivana Vučemilović-Šimunović, prof.
Doria Ban, David Đorđijevski, Nika Glavač, Marko Radoš i Marija Grgić, članovi radijske skupine, slušali su samo pohvale za radijsku emisiju Lov na talente. Mentorica im je profesorica Mirjana Bogdanović. Samostalni novinarski rad Davida Gaše Pismo generacijama trećeg milenija Prosudbeno je povjerenstvo ostavilo bez riječi, kao i literarni rad Nenada Lastavice Nekoliko slika iz gradskog života. Obojici je mentorica profesorica Valerija Karačić.
Čestitamo našim učenicima!
                                                            Mirjana Bogdanović, prof.