Božićna humanitarna akcija u našoj školi

Autor: Lidija Blagojević, 4. 1. 2016.

Hvalevrijednu božićnu humanitarnu akciju organizirali su ovih dana u II. gimnaziji, u što su se uključili svi učenici te škole i brojni profesori. Iako su slične akcije već tradicija te škole, posebno ističemo ovu akciju, koju je osmislila i pokrenula prof. Elvira Vrljić, vjeroučiteljica u II. gimnaziji.

U akciju su se uključila 534 učenika iz 20 razrednih odjela i njihovi razrednici, koji su pakete, s predstavnicima razreda, vozili potrebitim obiteljima u Osijek, Vinkovce, Laslovo, Dalj, Sarvaš, Đakovo i Tenju. Pomogli smo 16 obitelji i četiri udruge, a riječ je o beskućnicima, starima i nemoćnima, udrugama Rijeka ljubavi i Putevi milosti. Djeca su skupljala higijenske potrepštine, prehrambene artikle, proizvode za čišćenje stana, a potrebitim obiteljima darovali smo i bon za kupnju mesa. Svaki je razred darivao jednu obitelj odnosno udrugu - kaže prof. Vrljić. Još su, dodaje, skupljali robu i druge potrepštine za koje su obitelji i udruge kojima pomažu rekle da su im najpotrebnije.

Svi su profesori, i naša sugovornica, zadovoljni akcijom, jer su učenici pokazali mnogo suosjećanja za ljude u potrebi, a ni zahvala onih koje su darivali nije izostala.

Uz to, u školi su organizirali akciju Kosa ljubavi, za djecu koja boluju od malignih bolesti. Uključili su se saloni La Mari (frizerka Marija Tomić) te Anica Periša i Eva Zjakić iz salona Ekika, 30 djevojaka darovalo je kosu te umirovljenica Margita Petnjaković, koja je u školu donijela svoju kosu. V. Latinović

Fotografije s akcije Kosa ljubavi možete pogledati u foto-galeriji

Izvor: www.glas-slavonije.hr

Ukupno: 205885