DSD jezični kamp na Sljemenu

Autor: Lidija Blagojević, 7. 10. 2015.

18 učenika 4.c i 4.d razreda naše škole u pratnji profesorica Tihane Pavičić i  Anamarije Antunović je od 2. do 4. listopada 2015. sudjelovalo u radu DSD jezičnog kampa na Sljemenu. Jezični kamp je organizirala profesorica Kerstin Friedrich u kući Crvenoga križa, a za besprijekorno funkcioniranje rada i boravka se brinuo učenik 4. d razreda Stjepan Bošnjak.

Učenici su tri dana marljivo radili na pripremi pismenog dijela ispita Njemačke jezične diplome na ukupno 12 radionica koje su držali svi profesori koji su doveli učenike na jezični kamp. Na Sljemenu su bili učenici i profesori 6 škola i to iz I. i II. Gimnazije Osijek, Gimnazije A.G.Matoš Đakovo, M.A. Reljković iz Vinkovaca, gimnazije Isidora Kršnjavog iz Našica i iz gimnazije iz Slavonskog Broda.

Unatoč cjelodnevnom radu, učenici su uspjeli u petak pogledati njemački film “Honig im Kopf” koji je pripremio gospodin Thorsten Reiter, koordinator programa DSD-a u Hrvatskoj. U subotu su svi učenici predstavili svoje škole i upriličili kratak program. Navečer su bile organizirane društvene igre i disko.

U nedjelju učenici su napisali probni pismeni sastav, na osnovu kojeg je izabrano troje najboljih učenika. Ovi učenici su se također posebno istakli na radionicama, a naša škola je osvojila 1. mjesto koje je pripalo Martinu Henglu, učeniku 4.c i 3. mjesto koje je pripalo Toniju Kuliću, učeniku 4.d razreda.

Nadamo se da će jezični kamp postati tradicija naše škole za sve buduće učenike četvrtih razreda. Fotografije pogledajte u Fotogaleriji.