Predstavljanje osječkih srednjih škola u OŠ Jagoda Truhelka

Autor: Lidija Blagojević, 8. 4. 2014.

JEZIČARI O II. GIMNAZIJI OSIJEK U OSNOVNOJ ŠKOLI JAGODA TRUHELKA: Informacije iz prve ruke!

Kamo nakon osnovne škole? Treba li pri odabiru srednje škole već razmišljati i o fakultetu? Na ta, ali i mnoga druga pitanja koja se pojavljuju pri izboru srednje škole, razrednice 8. razreda i stručna služba Osnovne škole Jagoda Truhelka svojim su učenicima dali odgovore organiziravši predstavljanje osječkih srednjih škola. Predstavljanje je održano u četvrtak, 3. travnja, a bilo je namijenjeno i učenicima i roditeljima. Osječke srednje škole predstavile su se promotivnim materijalima, prezentacijama, zanimljivim igrama, ali svakako najkorisnije osmašima bilo je čuti informacije iz prve ruke od sadašnjih učenika škole koju žele upisati. Osječki srednjoškolci sami su najbolji promotori svojih škola, a prije nego li im budući školske kolege i požele postaviti pitanje, sami već znaju koje će biti i kako na njega najiskrenije odgovoriti. Na predstavljanju je sudjelovala i naša škola, a školu su predstavljali Ivana Barišić, prof. i četvero učenika trećih razreda. Školu su predstavili zanimljivom igricom za buduće jezičare, prezentacijom i zatim individualnim razgovorima sa zainteresiranima. Dvjema učenicama ovo nije bilo prvo predstavljanje naše škole jer su u sklopu školskoga volonterskog kluba već odlazile u osnovne škole i prikazivale prezentaciju. Osmašima Jagode Truhelke sada nakon dobivenih informacija ne preostaje ništa drugo nego li slijediti svoje životne želje i upisati školu za koju smatraju da je njihov pravi izbor. Sretno im svima i očekujemo ih i kod nas!

Amra Hodžić