Dani kruha i dan zahvalnosti za plodove zemlje u II. gimnaziji Osijek

Autor: Elvira Vrljić, 30. 9. 2013.

Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi održat će se u petak 11. listopada 2013.

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje u II. Gimnaziji Osijek
Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju, te ograncima i granama Udruge Lijepa naša. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

• upoznati djecu i učenike s nastajanjem kruha (od zrna do kruha)
  • približiti im blagovanje kruha i narodne običaje
  • poučiti mlade o kruhu kao izrazu životne i duhovne snage
  • upoznati učenike sa žetvenim i ostalim običajima