TREĆI JEZIČNI DSD-KAMP ZA SLAVONSKE MATURANTE

Autor: Lidija Blagojević, 2. 10. 2019.

Kao i dosadašnjih godina, Njemački Središnji ured za školstvo u inozemstvu financirao je DSD kamp za učenike četvrtih razreda slavonskih srednjih škola

Ovo je bio treći kamp takve vrste, a Dom Crvenog križa Zagreb u Novom Vinodolskom još jednom je bio domaćin. U trajanju od 27. do 30. rujna, maturanti su mogli sudjelovati u velikom broju različitih radionica kako bi unaprijedili svoje jezične sposobnosti u pripremi za nadolazeći DSD ispit. Svoje znanje mogli su pokazati pišući probni esej po završetku kampa. Osim edukativnog aspekta ovog programa, učenici su imali priliku sudjelovati u raznim slobodnim aktivnostima, te steći nova poznanstva. Svoje škole i sadržaje Novog Vinodolskog predstavili su u grupnim aktivnostima, čime je nastavljen običaj širenja njihovih društvenih i jezičnih vidika. U programu su sudjelovali učenici škola iz Našica, Slavonskog Broda, Vinkovaca, Đakova i Osijeka, a predavači/mentori bili su njihovi profesori M. Rukavina-Sabo, M. Špehar, Đ. Krznarić-Maslać, S. Profusek, M. Šarić te J. Čelebić. Glavna organizatorica kampa bila je savjetnica učitelja hrvatskog njemačkog jezika, Kerstin Friedrich. Ovim putem još jedanput je pokazana kompetentnost i perspektiva slavonskih škola na području njemačkog jezika.

A. Đ. i J. Z.

Raspored sati koji vrijedi od 14. do 18. lipnja

(raspored je zrcalan, 3. razredi su prijepodne, a 1. i 2. poslijepodne)

Raspored sati koji vrijedi od 7. do 11. lipnja 2021.

(raspored je zrcalan, 3. razredi su prijepodne, a 1. i 2. poslijepodne)

Raspored sati koji vrijedi od 22. veljače 2021.

Zaštita djece

Publikacije HAKOM-a vezane uz zaštitu djece na Internetu dostupne na poveznici

Video sadržaj "Kako zaštiti djecu na internetu" je dostupan na poveznici

https://www.youtube.com/watch?v=zXxXfCbW0ss .