Terenska nastava „ PLAVA ŠKOLA „ PULA 2018./2019. godine

Autor: Lidija Blagojević, 16. 5. 2019.

Učenici drugih razreda kao i svake godine, a već jedanaestu godinu zaredom, sudjelovali su na terenskoj nastavi 2.-5.5.2019. u sklopu projekta „ PLAVA ŠKOLA“ u Puli.

Projekt obuhvaća područje biologije i kemije te daje priliku
učenicima zaista vidjeti i osjetiti sve o čemu se govori u gradivu 2.razreda gimnazije.
Na taj način učenici proširuju znanje već stečeno na satu. Učenici su kroz tri dana sudjelovali u interaktivnim radionicama u laboratoriju, akvariju, na obali ili na brodu.
Radionice su bile vrlo zanimljive i poučne te su potakle učenike da zaključuju i povezuju.
Predavanje je bilo vrlo blisko svim učenicima i za razumjeti je bilo potrebno samo slušati. Iako je bila riječ o gradivu koje im je bilo poznato, njihovo znanje je zasigurno bilo obogaćeno. Za
svakog je bilo ponešto; i za one koje vole slušati i promatrati i za one koji vole ,,zaprljati" ruke. Radionice kao seciranje morske mačke, upoznavanje sa Jadranskim morem i njegovoj važnosti, posjet akvarija, kemijski pokusi dokazivanja soli u vodi, vožnja brodom te brojne druge. Obuhvaćeno je i razgledavanje Pule i upoznavanje s njezinom prošlošću.
Učenici su iznimno zadovoljni projektom , čak i oni kojima biologija i kemija nisu baš bliski predmeti. Projekt svakome daje priliku da pronađe nešto što ga zanima u tom području, ali nam daje i važne pouke o čuvanju prirode i našim morskim draguljima.
Radujemo se slijedećoj godini, novim idejama, iskustvima i spoznajama.
Lota Ljubičić, II. b

Fotografije u fotogaleriji