22. državno natjecanje mladih HCK u Vinkovcima

Autor: Lidija Blagojević, 14. 5. 2018.

EKIPA II.GIMNAZIJE OSIJEK OSVOJILA DRUGO MJESTO

Ekipa u sastavu  :

Borna Kufner (IIIE), Helena Vukoje ( IIIC) , Dunja Pejaković (IIIC) , MihaelaStrujić (IIE), Andrea Đanić (IIC), Lucija Alilović (IB) , mentor Lj.Šostarec

Od 10. do 13. svibnja Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci bilo je domaćin Državnog natjecanja Mladih Hrvatskog Crvenog križa iz znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta te znanja i vještina iz prve pomoći.

Ove godine HCK obilježava :  140 godina HCK, 65 godina dragovoljnog darivanja krvi u organizaciji HCK i 65 godina dragovoljnog darivanja krvi u organizaciji HCK

Državnom natjecanju prethodila su školska, općinska/gradska natjecanja održana 10. ožujka u 86 gradova.

Na njima je sudjelovalo ukupno 688 ekipa odnosno 4.128 učenika osnovnih i srednjih škola.

Potom su uslijedila međužupanijska natjecanja 14. travnja na kojima su se natjecale pobjedničke ekipe s prve razine natjecanja, ukupno 87 ekipa Podmlatka i 69 ekipa Mladeži, odnosno 954 učenika i učenica osnovnih i srednjih škola iz RH.

U Vinkovcima natjecale su se pobjedničke ekipe s međužupanijskih natjecanja.

10 ekipa osnovnih škola koje dolaze iz društava Crvenog križa: Buje, Daruvar, Dugo Selo, Klanjec, Osijek, Rijeka, Split, Vinkovci, Zadar i Zagreb

10 ekipa srednjih škola koje dolaze iz društava Crvenog križa: Crikvenica, Ivanić Grad, Ivanec, Karlovac, Koprivnica, Osijek, Split, Zadar, Zagreb i Županja. Sveukupno 120 učenika.

Ove godine Hrvatski Crveni križ organizirao je i Prvo natjecanje u realističnom prikazu ozljeda (RPO ). Naša ekipa osvojila je treće mjesto.

U suradnji s Gradom Vinkovcima, Turističkom zajednicom Vinkovci i Gradskim muzejom Vinkovci za sudionike natjecanja organizirani su brojni zanimljivi sadržaji od „Potrage za blagom“, upoznavanja kulturno-povijesnih znamenitosti najstarijeg europskog grada do kreativnih zabavnih igara.

Nakon natjecanja, proglašenja rezultata i dodjele priznanja, organiziran je mimohod s bakljama humanosti i snimanje milenijske fotografije na Bosutu, te koncert poznate grupe Orion Full Band.

ČESTITAMO NAŠOJ SJAJNOJ EKIPI NA OVOM VELIKOM USPJEHU..

Vremenik pis. provjera

« Srpanj 2018 »