Plava škola u Puli

Autor: Lidija Blagojević, 10. 5. 2018.

Naša je škola već 10. godinu zaredom sudionik Projekt Pula te svake godine iznova oduševljava učenike i profesore svojim nevjerojatnim napretkom i razvojem. Projekt je osmišljen u obliku projektne nastave namijenjene svojevrsnoj dopuni gradiva koje učenici obrađuju na nastavi biologije i kemije u drugom razredu gimnazije.

Cilj projekta je približiti učenike i upoznati ih s biologijom i kemijom Jadranskog mora te omogućiti učenicima da pobliže upoznaju gradivo koje su tijekom drugog razreda već naučili.

Projekt Pula kreativan je način da zainteresira i nauči učenike o važnosti Jadranskog mora, njegovog biljnog i životinjskog svijeta i pokaže im drukčiji pristup prirodi. Projekt dijeli učenike po grupama te im kroz trodnevni posjet Puli ( „Aquarium „ ) omogućuje nastavu kroz interaktivne radionice u praktikumu,akvariju,na obali ili na brodu. Uz brojne radionicedio projekta je i posjet Nacionalnom parku Brijuni.Ove je godine dodan još jedan dan koji je učenike zadržao u Istri. Naime, organiziran je posjet spilji Baredine i Poreču.

Škola i profesori biologije i kemije oduševljeni su razvojem projekta i vjeruju kako će iz godine u godinu sve više i više napredovati.Učenici nikada nisu bili razočarani, a profesorii znanstvenici u akvariju bili su uvijek zadovoljni njihovim radom i interesom. Takav pristup nastavi kakav im je tamo omogućen ne mogu u potpunosti ostvariti u Osijeku, stoga su zahvalni za ovu priliku koju naša škola već godinama pruža učenicima.

Lea Schmidt 2.a

Vremenik pis. provjera