„72 SATA BEZ KOMPROMISA”

Autor: Lidija Blagojević, 1. 12. 2017.

Dobar osjećaj zbog pomaganja drugima, zanimljiv projekt koji treba češće održavati, rad i volontiranje zbližavaju i usrećuju - riječi su kojima volonterski projekt „72 sata bez kompromisa“ opisuju oni koji su imali priliku sudjelovati u tom međunarodnom volonterskom projektu.

Projekt „72 sata bez kompromisa“ ima za cilj okupiti srednjoškolce, studente i mlade zaposlenike te pokazati kako se zajedničkim snagama i akcijama može preobraziti okruženje u kojem živimo. Samo je malo potrebno – izaći iz vlastite udobnosti i slobodno vrijeme posvetiti volontiranju – da bi se dobili veliki plodovi. Projekt potiče mlade na beskompromisno volontiranje i bezuvjetno davanje drugima, posebice onima na marginama društva, diskriminiranima, siromašnima, potrebitima.

I naš se grad Osijek, od ove 2017. godine priključio ovome projektu, a time i učenici naše škole zbog kojih smo ponosni što smo dio ovoga projekta jer smo kao odgojno-obrazovna ustanova dužni pomoći razvoju pojedinca u njegovu samoostvarenju te u razvoju humanih odnosa.

13. i 14. listopada učenici su sudjelovali u raznim akcijama: bojanje ograda u vrtiću Sjenčica,                      u samostanu Milosrdnih sestara svetog Križa, u Centru za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ i u udruzi „MOGU“ ; ukrašavanje grafitima cestovni most dr. Franje Tuđmana; pripremanje susreta i druženje u udruzi „GROM“ ; čišćenje pješčanika u Dječjem domu Klasje; izrađivanje poklona za djecu na Odjelu pedijatrije KBC Osijek i druženje s djecom te izrađivanje lutkica s djecom na Odjelu dječje psihijatrije KBC Osijek.

Učenici naše škole pokazali su svoju solidarnost, zajedništvo, volonterstvo i spremnost u pomaganju bližnjima i sljedeće godine samo očekujemo još veći odaziv.

Ivana Budrovac

Fotografije pogledajte u fotogaleriji